Up

Blue Jeans

30 juli 2013 Moda Like

E56C8356-Edit-2

Zastanawiałam się co by wam tutaj dziś napisać, no i nic ciekawego nie przychodziło mi do głowy. A ponieważ nie lubię takich postów o niczym, to sobie pomyślałam, że będę wam od czasu do czasu zapodawać ciekawostki o Holandii :)

Ciekawostka na dziś z cyklu, Holendrzy, agenda i kalendarz urodzinowy w toalecie :)

Holendrzy są bardzo towarzyskim narodem, lubią się spotykać w gronie rodzinnym czy towarzyskim. Każda okazja do spotkania jest dobra :) Obowiązkowo obchodzi się tutaj urodziny, o których przypomina, wiszący na drzwiach w WC kalendarz :) To zwykły kalendarz, na którym zapisują urodziny najbliższych, żeby nie zapomnieć o wysłaniu kartki czy złożeniu życzeń. W Polsce o zwyczaju wysyłania kartek już chyba wszyscy zapomnieli, a tutaj jest on nadal pielęgnowany. Moja teściowa dostaje co roku na urodziny około 50 kartek, które broń boże nie są chowane do szuflady. Wszystkie znajdują swoje honorowe miejsca w salonie. Oczywiście kilka dni po urodzinach są chowane, żebyście nie myśleli, że taka wystawka stoi przez cały rok :)

Ponieważ tak jak wspomniałam, Holendrzy często spotykają się w swoim towarzystwie, planują spotkania z bardzo dużym wyprzedzeniem, często nawet z dwu lub trzymiesięcznym, do czego używają kolejnego kalendarza tym razem kieszonkowego. Każda prawdziwa holenderka, ma w torebce tzw. agenda, do której zagląda przed zaplanowaniem spotkania :) Więc jeśli spotkasz przypadkowo znajomego holendra na ulicy i zaproponujesz spotkanie, przygotuj się że wyjmie swój kalendarzyk i zerknie na kiedy możecie się umówić. A jeśli okaże się, że agendy nie ma przy sobie, to możesz o ustaleniu daty spotkania zapomnieć :)

A poniżej, mój taki trochę spacerowy zestaw :) W zasadzie poza butami całość z Bershki. Część z nowej kolekcji część z wyprzedaży.

total look – Bershka

ABOUT THE AUTHOR

Maryla

Fotografka, podróżniczka, miłośniczka pięknych wnętrz oraz dobrego i zdrowego jedzenia. Kilka lat temu rzuciła nudną pracę bankowca, aby robić to co kocha w życiu najbardziej. Uwielbia zmiany, to one nadają jej życiu sens. Lubi otaczać się pięknymi przedmiotami oraz inspirującymi ludźmi. Nie traci czasu dla tych, którzy nie mają czasu dla niej i żyje tak, jakby jutra miało nie być.

  KOMENTARZE (30)

 1. Barbarossa

  ()

  Zestaw przepiękny, ale przede wszystkim Ty pięknie wyglądasz na zdjęciach. Bardzo ciekawe informacje na temat obyczajów Holendrów, nie wiedziałam o tym zwyczaju. Na mojej liście też znajduje się Holandia, może kiedyś uda nam się z mężem tam dotrzeć. Pozdrawiam serdecznie.

  Beantwoorden

 2. Ewa

  ()

  Cudne zestawienie i piękne zdjęcia:)/ Mam nadzieję, że uda mi się odwiedzić w przyszłości Holandię. Myślę, że obchodzenie urodzin i spotkania tego rodzaju mają swój klimat:)

  Beantwoorden

 3. Agnieszka F.

  ()

  A ja jak patrzę na ten zestaw to widzę luz pomieszany z romantyzmem, delikatną nutką elegancji, z jednej strony dziewczęco, ale zarazem kobieta z klasą :)
  Łączysz w sobie tyle stylów (chyba też poprzez swoją niebanalną urodę), że pozazdrościć Ci może niejedna kobieta :) Ja należę do tych kobiet – oczywiście wszystko to w pozytywnym tonie! :) Życzę dalszych tak pięknych stylizacji :)
  Pozdrawiam ciepło :)

  Beantwoorden

Skomentuj