Up

Denim and Flowers

20 augustus 2013 Moda Like

P8180033-2

Dziś mam dla was ciekawostkę z cyklu: Holendrzy i ich ulubiony środek transportu czyli – rower! To, że Holandia słynie z niezliczonej ilości rowerów, to już pewno wiecie :) Nie ma świecie drugiego takiego kraju, w którym ilość rowerów przekracza dwukrotnie ilość samochodów. W całej Holandii mamy 15000 kilometrów dróg rowerowych, czyli takich które przeznaczone są tylko i wyłącznie do jazdy na rowerze. W zasadzie, to niemal obok każdej drogi, biegnie ścieżka rowerowa, która ma również dwa pasy ruchu. Holendrzy traktują rower nie jak środek rekreacji i sportu tak jak w Polsce, a jako środek transportu. Na rowerach jeżdżą do pracy, do szkoły, na zakupy, pokonując nie rzadko kilkadziesiąt kilometrów dziennie. I nie straszny im deszcz, śnieg, wiatr urywający głowę, wsiadają na rower o każdej porze roku. Rowerzyści mają też bardzo wiele przywilejów, często mają pierwszeństwo na przejazdach, rondach, co powoduje, że jadąc samochodem trzeba bardzo uważać. Pamiętam jak nie mogłam zrozumieć, że na ulicy przy której nie było akurat ścieżki rowerowej, jadą sobie dwie osoby, obok siebie, środkiem drogi i ani im się śni zjechać na bok, mimo iż kilka samochodów wlecze się za nimi 15km/h. W Polsce zostaliby zatrąbieni przez niecierpliwych kierowców, a tutaj…luz bluz…nikt o trąbieniu nawet nie myśli. Nie ukrywam, że długo nie mogłam się do tego przyzwyczaić…ale jakoś się udało. I nawet od całkiem niedawna, sama zaczęłam codziennie jeździć na rowerze na stację :) Tzn oczywiście , jak tylko zrobi się zimno wracam do mojego małego żuczka :)

A poniżej kilka fotek z niedzielnego spaceru :) Kupując tę torebkę nie zdawałam sobie sprawy, że będę ją używać, aż tak często, a tu proszę taka niespodzianka :) Może macie jej dość, ale co tam, ja ją uwielbiam :) No i na specjalną prośbę Bellisimy kolejna stylizacja z jeansami :)

Miłego wieczoru :)

Denim – Pepe Jeans

Bag – Zara

Blouse – Zara

Blazer – Mango

Schoes – Bata

ABOUT THE AUTHOR

Maryla

Fotografka, podróżniczka, miłośniczka pięknych wnętrz oraz dobrego i zdrowego jedzenia. Kilka lat temu rzuciła nudną pracę bankowca, aby robić to co kocha w życiu najbardziej. Uwielbia zmiany, to one nadają jej życiu sens. Lubi otaczać się pięknymi przedmiotami oraz inspirującymi ludźmi. Nie traci czasu dla tych, którzy nie mają czasu dla niej i żyje tak, jakby jutra miało nie być.

  KOMENTARZE (23)

 1. Ewa

  ()

  Strój rewelacyjny/ Szkoda, że w Polsce jest tak mało ścieżek dla rowerów, powinno być ich znacznie więcej…jak nie patrzeć – sport to zdrowie:) Ja co prawda rowerem nie jeżdzę, ale lękam się omijać rowerzystów samochodem na ruchliwych trasach;> Gdyby mieli swoje ścieżki to byłaby inna bajka;)

  Beantwoorden

 2. Ala

  ()

  Moje uwielbienie nad jakością tych zdjęć nie ma końca niemal w takim stopniu, jak zachwycam się nad Twoim wyglądem!

  PS Ja osobiście strasznie boję się rowerami polskimi drogami jeździć, nie wspominając o drogach w mieście, gdzie kierowcy samochodów za nic mają rowerzystów, ale myślę, że w Holandii przy takim natężeniu zjawisk rowerowych, że tak to nazwę, nawet i ja bym się przełamała.

  PS Jutro nasz upragniony lot do Rzymu, lecisz ze mną? 😉

  Beantwoorden

 3. Maryla

  ()

  O ja! Pewno, że lecę :) Kurcze, ale wam zazdroszczę…ja jeszcze w Rzymie nigdy nie byłam…a tam jest tak pięknie! W dodatku to wasza rocznica :) Odpoczywajcie, cieszcie się sobą, przytulajcie i róbcie mnóstwo fotek :) Ja wrócisz, to poproszę o szczegółową relację :)

  Beantwoorden

Skomentuj