Up

DIY Jeans Pocket Bow

13 augustus 2014 Moda Like

P8030101-2

Jakiś czas temu, na jednym z holenderskich blogów przemknęło mi zdjęcie bardzo ciekawych szortów z kokardkę. Ujęły mnie swoją oryginalnością i dziewczęcym stylem. No i przede wszystkim tym, że kokardkę można w bardzo szybki i łatwy sposób samemu wykonać. W razie, gdybyście miały ochotę dać nowe życie starym znudzonym spodenkom, to poniżej instrukcja :) Ja znalazłam takie w szafie i od razu postanowiłam poeksperymentować, przy czym u mnie trzeba było tez zrobić coś z długością, wiec szorty dostały nie tylko ciekawą kieszonkę z kokardka, ale też nową długość.

 Zaczynam zatem od narysowania linii, gdzie będziemy ciąć. Potrzebna nam będzie linijka, kreda lub mydło, i nożyczki oczywiście.

Wybraną kieszeń, delikatnie odpruwamy, uważając, żeby nie uszkodzić materiału. Można do tego użyć nożyczek lub po prostu ostrego noża.

Na końcach zostawiłam dłuższe nitki, tak żeby je związać, wtedy mamy pewność, że po pierwszym praniu kieszonka nam nie odpadnie.

Odcinamy połowę kieszeni, zgodnie z naszym zaznaczeniem. Na zdjęciu wygląda jakbym nieco krzywo odcięła, ale to wina perspektywy zdjęcia.

Odciętą część będziemy potrzebować do wykończenia kokardki. Odcinamy około 2 centymetrowy pasek

Palcami tworzymy kształt kokardki.

 I zbieramy odciętym kawałkiem kieszeni w całość. Od spodu zszywamy igłą z nićmi tak, żeby się dobrze trzymało.

 I gotowe :) Prawda, że proste? :) Oczywiście z drugą kieszonką możecie zrobić to samo, ja wolę z jedną :)

 A tak wyglądają już na mnie. Od dawna leżały w szafie nie używane, a teraz  ich nowe wcielenie tak mi się spodobało, że od dwóch dni się z nimi nie rozstaję :)


ABOUT THE AUTHOR

Maryla

Fotografka, podróżniczka, miłośniczka pięknych wnętrz oraz dobrego i zdrowego jedzenia. Kilka lat temu rzuciła nudną pracę bankowca, aby robić to co kocha w życiu najbardziej. Uwielbia zmiany, to one nadają jej życiu sens. Lubi otaczać się pięknymi przedmiotami oraz inspirującymi ludźmi. Nie traci czasu dla tych, którzy nie mają czasu dla niej i żyje tak, jakby jutra miało nie być.

    KOMENTARZE (34)

Skomentuj