Up

Dubaj Plan Podróży

7 februari 2015 Dubaj Like

MMP_8909-2

No dobra, zaczynamy relację z Dubaju, bo już mnie bombardujecie z każdej strony, więc niech będzie :) Skąd pomysł na Dubaj? Pomysł w zasadzie pojawił się już kilka lat temu, kiedy to trafił w moje ręce artykuł z rankingiem “The most beautiful skyline in the world”. I choć Dubaj wcale nie znajdował się na pierwszym miejscu to jednak stał się moim obiektem westchnień. Westchnień do ferii kolorów oraz wysokich wieżowców sięgających ponad chmury. W zasadzie nie interesowało mnie w tym mieście nic innego, tylko piękne ujęcia. Wtedy miałam wrażenie, że Dubaj jest zupełnie poza naszym zasięgiem cenowym, dlatego też jakoś specjalnie go nie planowaliśmy. Zawsze myślałam, że po prostu zrobimy go kiedyś w 1-2 dni po drodze na Sri Lankę, czy w jakieś inne miejsce, które od dawna znajduje się na naszej liście do zobaczenia. Kiedy jednak całkiem przypadkowo natrafiłam na świetną promocję nie zastanawialiśmy się długo. Cena była taka, że grzechem byłoby z niej nie skorzystać. I w taki to oto sposób, nasze marzenie o zdjęciach drapaczy chmur się ziściło. Po raz pierwszy wybraliśmy się na wakacje z całym naszym sprzętem fotograficznym, kompletem obiektywów, statywem a nawet kupiliśmy specjalnie na tę okazję GoPro, żeby nie tylko robić zdjęcia, ale także filmować. Dziś krótki plan podróży, a już w następnych postach szczegółowa relacja dzień po dniu. Oj będzie się działo :)

Dzień 1

Al Mamzar Beach

Dzień 2

Old Dubai – Ras Al-Khor – Creek Park – Bastakiya – Al Fahidi Port (Dubai Museum) – Old Souk – Heritage Village – Spice Souk – Dhow Cruise – Gold Souk – Atlantis

Dzień 3

Jumeirah Mosque – Mercato – Jumeirah Beach Park – Jumeirach  Public Beach – Souk Madinat Jumeirach – zachód słońca przey Al Burj Al Arab – Palm Island

Dzień 4

Marina Bay – Marina Walk – Marina Terrace – Marina Promenade – Marina Beach

Dzień 5

Dubaj Mall – Dubai Aquarium & Underwater Zoo – Burj Khalifa – Tańczące Fontanny

Dzień 6

Dune Dinnen Safari

Dzień 7

Abu Dhabi – Sheikh Zayed Grand Mosque – Emirates Palace


ABOUT THE AUTHOR

Maryla

Fotografka, podróżniczka, miłośniczka pięknych wnętrz oraz dobrego i zdrowego jedzenia. Kilka lat temu rzuciła nudną pracę bankowca, aby robić to co kocha w życiu najbardziej. Uwielbia zmiany, to one nadają jej życiu sens. Lubi otaczać się pięknymi przedmiotami oraz inspirującymi ludźmi. Nie traci czasu dla tych, którzy nie mają czasu dla niej i żyje tak, jakby jutra miało nie być.

  KOMENTARZE (43)

 1. kasiaros28

  ()

  Kochana, jak ja Ci zazdroszczę!!! Zdjęcia zapierające dech w piersiach – szczególnie Abu Dhabi mnie urzekło swoją orientalną stylistyką! Moja szwagierka była w Dubaju – wcześniej oglądałam też jej foty. Cudownie :) Pozdrawiam ciepło!

  Beantwoorden

 2. Jiga

  ()

  Bajka .Ciekawa jestem tej okazji cenowej .Na chwilę obecną a za pewne i na parę chwil nadchodzących, Dubaj jest mocno poza naszym zasięgiem .I mocno tylko w obszarze marzeń :) Czekam zatem na szczegółowe relacje .

  Beantwoorden

 3. Krystyna Boner

  ()

  Dech zapiera. Jak ja czekałam na ten post. Wczoraj oglądałam film na stacji FOCUS TV film o Dubaju. Opowiadali architekci, konstruktorzy o tym jak powstało to piękne obecnie miasto szczycące się mianem najpiękniejszego miasta wieżowców na świecie.
  Marylko, cudne zdjęcia. Bajka, bajka…. :)

  Beantwoorden

Skomentuj