JEDZIESZ NA WAKACJE? ZOBACZ BEZPŁATNIE JAK ROBIĆ LEPSZE ZDJĘCIA!

Jeśli też chcesz robić takie zdjęcia jak ja, mam dla Ciebie wspaniałą wiadomość! Przygotowałam dla Ciebie 80 minutową, bezpłatną lekcję fotografii w której zdradzam Ci moje fotograficzne sekrety. Kliknij poniżej i uzyskaj dostęp do lekcji.

Co zobaczyć w Bawarii – Berchtesgaden

Co zobaczyć w Bawarii – Berchtesgaden

Dobrze, że wreszcie wjechaliśmy na jakąś autostradę, bo gdyby te cudowne bawarskie widoki w pewnym momencie się nie skończyły, to za nic w świecie, nie dotarlibyśmy do naszego kolejnego celu. Delektując się wspomnieniami jednego z piękniejszych wschodów słońca jaki widzieliśmy docieramy do niewielkiej bawarskiej miejscowości, tuż przy granicy z Austrią – Berchtesgaden. Przed wyjazdem zapytałam w jednej z grup podróżniczych co koniecznie trzeba zobaczyć w okolicach Salzburga i padała właśnie nazwa tej miejscowości. I cieszę się bardzo, bo sama nigdy o niej nie słyszałam. A miejscówka, mega. Lekko oprószone drzewa, malownicze widoki, powoli docieramy do niewielkiego i przecudnie położonego miasteczka. Od razu kierujemy, się w stronę pierwszego miejsca, które sobie zanotowałam. Kościół Maria Gern – chyba jeden z najpiękniej położonych kościołów w Bawarii. To było coś niesamowitego.

Kościół Maria Gern in Berchtesgaden

co warto zobaczyć w bawarii berchtesgaden-7

co warto zobaczyć w bawarii berchtesgaden-3

co warto zobaczyć w bawarii berchtesgaden-8

co warto zobaczyć w bawarii berchtesgaden-4

co warto zobaczyć w bawarii berchtesgaden-9

co warto zobaczyć w bawarii berchtesgaden-10

co warto zobaczyć w bawarii berchtesgaden-6

Widok na Berchtesgaden

Zjeżdżając z góry od kościoła Maria Gern mamy co najmniej kilka punktów w których można się bez problemu zatrzymać i zrobić kilka pięknych zdjęć. Czy to z widokiem na miasto, czy na góry, czy na dolinę. Zatrzymujemy się zatem co chwilę żeby nacieszyć oczy tonącym w słońcu miasteczkiem. Uwielbiam taki klimat. Lekko przydymiony, jakby zanużony w zimowym śnie. Przypuszczam, że latem tutaj też są wspaniałe widoki.

co warto zobaczyć w bawarii berchtesgaden-16

co warto zobaczyć w bawarii berchtesgaden-11

co warto zobaczyć w bawarii berchtesgaden-17

co warto zobaczyć w bawarii berchtesgaden-15

co warto zobaczyć w bawarii berchtesgaden-18

co warto zobaczyć w bawarii berchtesgaden-19

co warto zobaczyć w bawarii berchtesgaden-14

co warto zobaczyć w bawarii berchtesgaden-20

Kościół św. Sebastiana –  Ramsau

Kolejny pięknie położony kościółek znajduje się w Ramsau. To zaledwie 15 km od Maria Gern. Zdecydowanie warto tutaj podjechać jeśli już jesteście w pobliżu. To chyba jeden z najczęściej fotografowanych kościołów w południowej Bawarii. Jest uroczo położony. Rzeka, góry, śnieg – czego chcieć więcej. Sami zobaczcie.

co warto zobaczyć w bawarii berchtesgaden-21

co warto zobaczyć w bawarii berchtesgaden-12

co warto zobaczyć w bawarii berchtesgaden-23

co warto zobaczyć w bawarii berchtesgaden-13

co warto zobaczyć w bawarii berchtesgaden-24

co warto zobaczyć w bawarii berchtesgaden-14

co warto zobaczyć w bawarii berchtesgaden-25

No to jedziemy dalej, tym razem do najpiękniejszego miasteczka w Austrii. Jakie szczęście, że jest ono zaledwie 80km dalej. Tak więc musimy się spieszyć, żeby być tam nie później jak o 15:00. Bo zimą dzień jest krótki i o 16:00 już zaczyna się ściemniać. Pakujemy się zatem do cieplutkiego samochodu. Otwieramy termos z gorącą herbatką i jedziemy dalej. Po drodze oczywiście mijamy same piękne widoki. Tym razem już się nie zatrzymujemy, robię kila filmików które widzieliście na Insta i parę fotek z zza szyby. A gdzie jedziemy? O tym dowiecie się w kolejnym wpisie 🙂

co warto zobaczyć w bawarii berchtesgaden-26

co warto zobaczyć w bawarii berchtesgaden-27

co warto zobaczyć w bawarii berchtesgaden-28

co warto zobaczyć w bawarii berchtesgaden-29

co warto zobaczyć w bawarii berchtesgaden-30

Bawaria jest na twojej liście do odwiedzenia? Tutaj znajdziesz inne posty z tego niesamowitego miejsca na ziemi. A jeśli podobał Ci się tekst, to dołącz do uzależnionych od podróży na Facebooku. Zapraszam!

Uściski, M.

bawaria kiedy jechac, bawaria najpiekniejsze miejsca, ceny w bawari, ciekawe miejsca w bawarii, co zobaczyc w bawarii, ladne widoki bawaria

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

do góry

ZDJĘCIA NA BLOGU SĄ MOJEGO AUTORSTWA I ZGODNIE Z PRAWEM AUTORSKIM , BEZ MOJEJ ZGODY NIE MOGĄ BYĆ NIGDZIE WYKORZYSTANE! JEŚLI CHCESZ UŻYĆ MOICH ZDJĘĆ SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ : addictedtopassion@gmail.com