Islandia czym się poruszać? Jakie auto wynająć na Islandii?

Wybierasz się na Islandię? Zastanawiasz się czym się poruszać? Jakie auto wynająć na Islandii? Gdzie najlepiej wypożyczyć samochód? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym tekście.

Islandia – czym się poruszać po Islandii?

Nie ma tutaj rozwiniętego transportu kolejowego, nie ma torów. Autobusy kursują, ale raczej rzadko, do tego są bardzo drogie. Najpopularniejsi przewoźnicy to firmy Straeto oraz Sterna. Autostop ponoć działa całkiem nieźle, ale trzeba liczyć się z tym, że nawet na często uczęszczanych drogach ruch jest niewielki. Poza tym nie wiem, czy czekanie na stopa przy szybko zmieniającej się pogodzie jest przyjemne. Najlepszym i najrozsądniejszym wyborem jest samochód. Dzięki niemu masz wolność, swobodę, ciepełko, dach nad głową i dotrzesz do miejsc, do których nie zabierze Cię żaden inny środek transportu. 

islandia czym sie poruszac

 Jakie auto wynająć na Islandii?

Wszystko zależy od tego, o jakiej porze roku wybierzesz się na Islandię, a także gdzie będziesz chciał dotrzeć. Zimą w zasadzie wybór jest prosty, bez 4×4 z Reykjaviku bym nie wyjeżdżała. Latem – jeśli nie planujesz wyprawy w interior, można pokusić się o zwykły samochód, lecz od razu nadmienię, że do najpiękniejszych miejsc dotarliśmy właśnie dzięki napędowi 4×4. Więc dla mnie odpowiedź jest tylko jedna. Jeśli Islandia, to porządny 4×4, nawet nie SUV, tylko jakieś Pajero, które poradzi sobie z większymi rzekami w interiorze.

jakie auto wynajac na islandii

Gdzie najlepiej wynająć samochód na Islandii?

Wypożyczalni samochodów na Islandii jest całkiem sporo. Ja zawsze rozpoczynam poszukiwania od strony RentalCars, bo tam mają największy wybór samochodów. Sprawdźcie też niemiecką stronę: Billiger Mietwagen, dlatego, że oni bardzo często mają już ubezpieczenie w cenie samochodu. A jeśli zdecydujecie się na wynajęcie samochodu 4×4 lub takiego jak nasz z namiotem na dachu, to koniecznie zajrzyjcie do naszego e-booka z planem podróży po Islandii, ponieważ tam znajdziecie informacje, gdzie wynajęliśmy nasz samochód.

samochod z namiotem na dachu

E-book Islandia w 10 dni – Plan Podróży

Planujesz swoją podróż na Islandię? Nie masz czasu na czytanie przewodników oraz przeglądanie dziesiątek blogów? Zrobiliśmy to za Ciebie! W tym e-booku znajdziesz nasz plan podróży na 10 dni, oraz mapę wszystkich atrakcji, fajnych noclegów, oraz pysznych restauracji. Jeśli planujesz krótszy pobyt, mamy dla Ciebie wskazówki, z czego zrezygnować, a jeśli planujesz dłuższy pobyt mamy całe mnóstwo fajnych miejsc na mapie, których nie zdążyliśmy zobaczyć, a które na pewno są tego warte!

10 dni dookola islandii

Zobacz nasz film z Islandii!

Magiczna kraina lodu i ognia, niezliczonych wodospadów, wybuchających gejzerów, gorących źródeł, dzikich koni, krętych rzek, niebieskich jezior, trzaskających lodowców oraz słodkich maskonurów.

Spodobał ci się artykuł: Islandia czym się poruszać? Jakie auto wynająć na Islandii?

A Islandia jest na twojej liście do odwiedzenia? Tutaj znajdziesz inne posty z tego niesamowitego miejsca na ziemi. A jeśli podobał Ci się tekst, to dołącz do uzależnionych od podróży na Facebooku oraz Instagramie. Tam relacje na żywo, podróżnicze dyskusje i wiele innych. Zapraszam!

Uściski, M.

co zobaczyc na islandii, islandia informacje praktyczne, islandia najpiekniejsze miejsca, Islandia poradnik

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

do góry

ZDJĘCIA NA BLOGU SĄ MOJEGO AUTORSTWA I ZGODNIE Z PRAWEM AUTORSKIM , BEZ MOJEJ ZGODY NIE MOGĄ BYĆ NIGDZIE WYKORZYSTANE! JEŚLI CHCESZ UŻYĆ MOICH ZDJĘĆ SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ : addictedtopassion@gmail.com