Isla Holbox – Meksyk – co robić i zobaczyć – przydatne informacje

Najpiekniejsze miejsca na Holbox - Meksyk

Isla Holbox – Meksyk – co robić i zobaczyć – przydatne informacje. Isla Holbox to urocza tropikalna wyspa z kilometrami śnieżnobiałych plaż, mnóstwem kolorowej sztuki ulicznej i bardzo fajną atmosferą. Tutaj zapominasz o reszcie świata i możesz w pełni cieszyć się każdym dniem. Możesz dobrze się bawić, pijąc najsmaczniejsze koktajle w klubie plażowym, relaksując się w hamaku lub nurkując z rekinami wielorybimi i żółwiami. Ponieważ ruch samochodowy nie są dozwolony na Isla Holbox, wszyscy przemieszczają się tutaj na rowerze lub na wózku golfowym. Isla Holbox to idealne miejsce na całkowity relaks i ładną opaleniznę. 

Witamy na najpiękniejsze wyspie Jukatanu! 

Jak dostać się na Isla Holbox? 

Z Cancun jedziesz wynajętym samochodem lub autobusem do Chiquilá. To około 2 godziny jazdy. Z Chiquilá co pół godziny odpływa łódź do Isla Holbox. Tam parkujesz samochód w pobliżu portu. Jest kilka parkingów do wyboru. Na mapie zaznaczyliśmy sprawdzony parking w którym my zostawiliśmy nasz samochód. Koszt to 100 Pesos za dobę. Przed zostawieniem auto zapytaj o cenę, żeby później nie było niedomówień. Od parkingu do portu jest jakieś 5 min na piechotę. Bilet na Holbox kosztuje 220$ w jedną stronę od osoby. Płynie się ok 20 minut. Po dotarciu do portu możesz wziąć taksówkę (wózek golfowy) do hotelu. Przejazd kosztuje 100$. 

Najpiekniejsze miejsca na Holbox - Meksyk

Najpiekniejsze miejsca na Holbox - Meksyk _murale

Najpiekniejsze miejsca na Holbox - Meksyk Plaze

Co zobaczyc w Meksyku - Murale

Co robić na Isla Holbox? 9 przydatnych wskazówek! Co robić i zobaczyć – przydatne informacje

Na Isla Holbox nie będziesz się szybko nudzić, ponieważ pomimo tego, że wyspa jest mała to, jest wiele do zrobienia i przeżycia. Przede wszystkim oczywiście cieszenie się rajskimi plażami, ale możesz też spędzić czas bardziej aktywnie.

1.Odkryj wyspę Holbox na rowerze 

Z pewnością nie potrzebujesz roweru, aby zwiedzić centrum Isla Holbox, ponieważ jest ono bardzo małe. Mimo to fajnie jest wypożyczyć rower i pojechać na popołudnie, dzięki temu odkryjesz więcej wyspy niż na piechotę. Przejedź dwa kilometry poza wioskę i masz plażę tylko dla siebie. 

Najpiekniejsze miejsca na Holbox - Meksyk

2. Zrób sobie spacer na Punta Mosquito 

Mielizna w Punta Mosquito jest najbardziej rajskim miejscem na Isla Holbox. Podczas odpływu woda jest tak płytka, że ​​piaszczysta ławica tworzy wyspę. Na tę wyspę można dotrzeć, idąc przez morze do mielizny przez cienką warstwę czystej, niebieskiej wody. Ponoć bywają tam czasem flamingi, my niestety, żadnego nie spotkaliśmy. Pamiętaj aby zabrać ze sobą dużo wody do picia i kapelusz lub czapkę, będziesz w pełnym słońcu bez żadnego cienia. Aby dojść do Punta Mosquito potrzebujesz około 1h w jedną stronę. Po drodze też będą piękne widoki i ławice ale te na końcu są najpiękniejsze tak więc idź wytrwale!

Najpiekniejsze miejsca na Holbox - Meksyk

 3. Obejrzyj zachód słońca w Playa Punta Cocos 

Masz ochotę na romantyczną chwilę? Koniecznie udaj się na zachód słońca na zachód wyspy do Playa Punta Cocos. Z tego miejsca możesz obserwować, jak słońce zanurza się w morzu, podczas gdy niebo przybiera ciepłe odcienie. Weź ze sobą spray na komary, ponieważ o zachodzie słońca jest ich tam bardzo dużo. Jeśli wybierasz się na rowerze, to zabierz ze sobą czołówkę. Rowery nie mają tam świateł, drogi są nieoświetlone i pełne dziur. 

Najpiekniejsze miejsca na Holbox - Meksyk

4. Zrelaksuj się w klubach plażowych

Na plaży znajdziesz wiele fajnych klubów plażowych, w których na pewno zostaniesz dłużej niż pierwotnie planowałeś. Niektóre są ładne i proste z hamakami i tanimi napojami, a inne są super modne z luksusowymi miejscami do siedzenia i kulinarnymi przysmakami. Na Isla Holbox każdy znajdzie coś dla siebie. Spróbuj lokalnych napojów, takich jak margarita mezcal lub jamajka, jeśli nie pijesz alkoholu. To cudownie orzeźwiający napój z kwiatów hibiskusa.

Najpiekniejsze miejsca na Holbox - Meksyk

5. Obejrzyj sztukę uliczną

Isla Holbox to najbardziej kolorowa wyspa w całej Ameryce Środkowej. Gdziekolwiek spojrzysz, wszędzie zobaczysz najpiękniejszą sztukę uliczną w wesołych kolorach. To jedna z rzeczy, które sprawiają, że Isla Holbox jest tak wyjątkowa. Warto pokręcić się po centrum na rowerze w ich poszukiwaniu. Centrum jest większe niż to się wydaje na mapie 🙂

Najpiekniejsze miejsca na Holbox - Meksyk - Murale

6. Wycieczka na 3 wyspy

Inną rzeczą, która sprawia, że ​​Isla Holbox jest wyjątkowa, jest różnorodność dzikiej przyrody. Jeśli już obejrzysz wszystko i będziesz mieć ochotę na więcej możesz wybrać się na wycieczkę łódką. Podczas wycieczki po 3 wyspach odwiedzisz Cenote Yalahau i dwie inne wyspy, na których masz szansę spotkać różne ptactwo. Ta wycieczka trwa około 3 godzin i jest super możliwością, jeśli chcesz zobaczyć więcej okolicy. Jeśli nie interesujesz się ptakami, wycieczka jest mniej interesująca, ponieważ same wyspy nie są szczególnie piękne. Możesz zarezerwować tę wycieczkę w centrum na jednym z wielu straganów za około 25 € za osobę.

Najpiekniejsze miejsca na Holbox - Meksyk

7. Pływanie z rekinami wielorybimi, żółwiami i mantami

Nie tylko ptaki lubią odwiedzać Isla Holbox. Isla Holbox to jedno z niewielu miejsc na ziemi, gdzie od maja do września masz prawie 100% szans na zobaczenie rekinów wielorybich. Te gigantyczne zwierzęta dorastają do 12 metrów długości i pływanie z nimi jest wyjątkowym przeżyciem. Nie bój się, bo chociaż słowo „rekin” może brzmieć nieco niebezpiecznie, te olbrzymy jedzą tylko plankton. Podczas tej wycieczki masz również okazję spotkać żółwie i manty. Rekiny wielorybie potrafią czasem podejść dość blisko, ale szanujmy naturę i nie dotykajmy niczego pod wodą.

rekin wielorybi

8. Idź z psami na spacer

Jeśli jesteś miłośnikiem zwierząt, zdecydowanie powinieneś poświęcić trochę czasu na wizytę w rezerwacie zwierząt Refugio Holbox. Tutaj opiekują się psami i kotami, które zostały zaniedbane lub mają niepełnosprawność, taką jak brak oka lub łapy. Pracownicy mają tu ograniczony czas na poświęcenie uwagi zwierzakom, więc możesz pomóc, wyprowadzając psa. Gdy tylko wejdziesz, psy już wiedzą, że to pora na spacer i są bardzo podekscytowane. Możesz wskazać, czy chcesz zabrać psa spokojnego, czy bardziej rozbrykanego. Nie zabieraj więcej niż 1 psa na osobę, ponieważ czasami potrafią ciągnąć całkiem mocno na smyczy i na pewno nie wszystkie dobrze się słuchają. Możesz spacerować po wiosce, ale oczywiście też wybrać się na przyjemny spacer po plaży.

Najpiekniejsze miejsca na Holbox - Meksyk - palze

10. Zobacz bioluminescencję na playa Punta Cocos. 

Na tej plaży można zaobserwować bardzo ciekawe zjawisko, bioluminescencyjny plankton. Nie wiem czy jest on tam zawsze, jedni mówią że tak inni, że tylko w niektórych okresach, ale jeśli tutaj będziecie to warto sprawdzić. Zjawisko to można zobaczyć tylko w nocy.

Bioluminescencja to światło powstałe w wyniku reakcji biochemicznej, w której biorą udział lucyferyna (białko), tlen cząsteczkowy, ATP (adenozynotrifosforan) i enzymem lucyferaza. Lucyferyna zostaje utleniona z udziałem lucyferazy, który przyśpiesza reakcję, a ATP zapewnia energię niezbędną do przeprowadzenia reakcji. I powstaje takie coś:

Isla Holbox – Meksyk – co robić i zobaczyć – przydatne informacje

Wskazówka: weź na Isla Holbox wystarczającą ilość gotówki, ponieważ bankomat częściej nie działa niż działa. Jeśli będziesz musieć użyć bankomatu najlepiej używać oficjalnego bankomatu obok posterunku policji na rynku. My płaciliśmy wszędzie kartą Revolut. Nie było nigdzie problemu. Ale gotówkę zawsze warto mieć na wszelki wypadek.

Warto wiedzieć, że na Holbox nie ma zasięgu 3G, wifi dostępne tylko w hotelu (często niezbyt dobrze działa).

Spodobał ci się artykuł: Isla Holbox – Meksyk – co robić i zobaczyć – przydatne informacje?

A Meksyk jest na twojej liście do odwiedzenia? Tutaj znajdziesz inne posty z tego niesamowitego miejsca na ziemi. A jeśli podobał Ci się tekst, to dołącz do uzależnionych od podróży na Facebooku oraz Instagramie. Tam relacje na żywo, podróżnicze dyskusje i wiele innych. Zapraszam!

Uściski, M.

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

do góry

ZDJĘCIA NA BLOGU SĄ MOJEGO AUTORSTWA I ZGODNIE Z PRAWEM AUTORSKIM , BEZ MOJEJ ZGODY NIE MOGĄ BYĆ NIGDZIE WYKORZYSTANE! JEŚLI CHCESZ UŻYĆ MOICH ZDJĘĆ SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ : addictedtopassion@gmail.com