JEDZIESZ NA WAKACJE? ZOBACZ BEZPŁATNIE JAK ROBIĆ LEPSZE ZDJĘCIA!

Jeśli też chcesz robić takie zdjęcia jak ja, mam dla Ciebie wspaniałą wiadomość! Przygotowałam dla Ciebie 80 minutową, bezpłatną lekcję fotografii w której zdradzam Ci moje fotograficzne sekrety. Kliknij poniżej i uzyskaj dostęp do lekcji.

Huka Falls – Nowa Zelandia

Po mega wietrznej nocy na kampingu przy Wai-o-Tapu jedziemy w stronę Tongariro. Po drodze zatrzymujemy się w dwóch miejscach. Pierwsze z nich to Huka Falls kilka kilometrów przed jeziorem Taupo. Co prawada nie jest to wodospad, ale bardziej rwąca rzeka. Bardzo rwąca bym powiedziała. To z jaką szybkościa ona biegnie i ile przy tym robi huku nie da sie ani opisać, ani nawet uwiecznić na zdjęciach. Wrażenie robi ogromne. Kolor błękitny, jak większość rzek w Nowej Zelandii. Nie płaci się żadnego wstępu. Parking bliziutko więc idealana miejscówka na rozprostowanie kości w drodze na Tongariro. Dla odważniejszych oferowane są spływy, ale powiem szczerze, że chyba za nic w świecie bym się na taki spływ nie zdecydowała. Umarałabym zanim bym wsiadała do jakiejkolwiek łódki.

Huka Falls-2

Huka Falls-3

Huka Falls-4

Huka Falls-5

Huka Falls-6

Huka Falls-7

Potem docieramy do jeziora Taupo. To jedno ze słynniejszych miejsc jeśli ktoś lubi skakać na bungy. Oczywiście atrakcji różnych na miejecu cała masa. My jednak nie zatrzymaliśmy nie na długo. Zjedliśmy lunch, popatrzyliśmy jak inni skaczą głową w dół (na ostanim zdjęciu nawet jednego śmiałka widać) i pojechaliśmy dalej.

Lake Taupo Nowa Zelandia-1

Lake Taupo Nowa Zelandia-2

Lake Taupo Nowa Zelandia-4

Lake Taupo Nowa Zelandia-5

Lake Taupo Nowa Zelandia-6

Na koniec dnia udajemy sie do Spa Thermal Park. Znajduje się on dokładnie 2 min drogi od miejsca gdzie skacze sie na bungy. Takie przyjemne i relaksujace zakończenie dnia. Bezpłatne spa na łonie natury. Gorąca woda, która wpływa do niewielkiego jeziorka. Trzeba uważać, bo w niektórych miejscach jest mega gorąca. Nie należy też tej wody pić, dobrze też żeby nie nalała się do oczu ani uszu, bo zawiera jakieś bakterie. Przeczytaliśmy dopiero jak wracaliśmy z powrtotem, ale na szczęście nic nam się nie przyplątało.

nz-3

nz-2

 

Informacje praktyczne:

Huka Falls – wstęp bezpłatny

Spa Thermal Park – wstęp bezpłatny znajduje się tutaj KLIK

Wybierasz się do Nowej Zelandii? Tutaj znajdziesz inne posty z tego niesamowietego miejsca na ziemi. A jeśli podobał Ci się tekst, to dołącz do uzależnionych od podróży na Facebooku.Tam relacje na żywo, podróżnicze dyskusje i wiele innych. Zapraszam!

Uściski, M.

atrakcje w nowej zelandii, ceny w nowej zelandii, ciekawe miejsca w nowej zelandii, co zobaczyc w nowej zelandii, jak podrozowac po nowej zelandii, nowa zelandia kiedy jechac, nowa zelandia najpiekniejsze miejsca

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

do góry

ZDJĘCIA NA BLOGU SĄ MOJEGO AUTORSTWA I ZGODNIE Z PRAWEM AUTORSKIM , BEZ MOJEJ ZGODY NIE MOGĄ BYĆ NIGDZIE WYKORZYSTANE! JEŚLI CHCESZ UŻYĆ MOICH ZDJĘĆ SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ : addictedtopassion@gmail.com