e-book Islandia w 10 dni - Plan Podróży

Planujesz swoją podróż na Islandię? Nie masz czasu na czytanie przewodników oraz przeglądanie dziesiątek blogów? Zrobiliśmy to za Ciebie! W tym e-booku znajdziesz nasz plan podróży na 10 dni, oraz mapę wszystkich atrakcji, fajnych noclegów, oraz pysznych restauracji. Jeśli planujesz krótszy pobyt, mamy dla Ciebie wskazówki, z czego zrezygnować, a jeśli planujesz dłuższy pobyt mamy całe mnóstwo fajnych miejsc na mapie, których nie zdążyliśmy zobaczyć, a które na pewno są tego warte!

e-book Islandia w 10 dni - Plan Podróży

Nowa Zelandia – Abel Tasman Park – Tataka Hill – Golden Bay

Od samego początku planowania podróży do Nowej Zelandii, wiedziałam, że Abel Tasman Park, to miejsce obowiązkowe na naszej mapie podróży. Jest trochę nie po drodze i trzeba trochę kilometrów odbić na zachód wyspy, ale zdecydowanie warto. Mieliśmy tutaj do dyspozycji dwa pełne dni i staraliśmy się je maksymalnie wykorzystać. W pierwszym dniu przyjechaliśmy na kamping już późnym popołudniem. Chcieliśmy wykupić na następny dzień wycieczkę na kajaki, ale już wszystkie miejsca, gdzie to mogliśmy załatwić były nieczynne. Musieliśmy zatem kolejny dzień jakoś inaczej sobie zorganizować. Wyruszyliśmy zaraz po śniadaniu w stronę Golden Bay. Ponoć jedno z piękniejszych miejsc w Nowej Zelandii. Ruszamy zatem, jak zawsze zatrzymując się po drodze w zjawiskowych punktach widokowych. Pierwszy z nich to Hawkes Lookout.

nowa-zelandia-abel-tasman-park-1

nowa-zelandia-abel-tasman-park-2

nowa-zelandia-abel-tasman-park-3

nowa-zelandia-abel-tasman-park-4

nowa-zelandia-abel-tasman-park-5

Tataka Hill

Jednym z naszych punktów docelowych był Tataka Hill. Ponoć najlepiej pojawić się tutaj tuż przed zachodem słońca. Niestety, nie udało nam się wstrzelić w czasie. Ale i tak widok na dolinę robi wrażenie. Niestety nawet najlepszy aparat nie jest w stanie oddać tej głębi i atmosfery tego miejsca. To trzeba zobaczyć na własne oczy i poczuć tę przestrzeń, Coś niesamowitego. Zdecydowanie warto się tutaj wybrać.

nowa-zelandia-abel-tasman-park-6

nowa-zelandia-abel-tasman-park-7

nowa-zelandia-abel-tasman-park-9

nowa-zelandia-abel-tasman-park-10

Jak zwykle w porze lunchu zatrzymujemy się gdzieś nad brzegiem. Rozkładamy leżaczki i korzystamy ze słonka. Chłopaki robią kanapki z tuńczykiem, a ja korzystam z chwili dla siebie. Może i na zdjęciach miejsce nie wygląda jakoś bardzo spektakularnie, ale już sama przestrzeń i ten spokój robi mega wrażenie. W ostatnim wpisie wspominałam wam o traktorach, które często jeżdżą po plaży. Dziś znowu takiego spotkaliśmy. Tym razem udało mi się nawet cyknąć fotkę.

nowa-zelandia-abel-tasman-park-11

nowa-zelandia-abel-tasman-park-12

nowa-zelandia-abel-tasman-park-13

nowa-zelandia-abel-tasman-park-14

nowa-zelandia-abel-tasman-park-15

nowa-zelandia-abel-tasman-park-16

nowa-zelandia-abel-tasman-park-17

Golden Bay

Po krótkim odpoczynku pojechaliśmy dalej w stronę Golden Bay. Nie mieliśmy przygotowanych jakichś konkretnych miejsc do zobaczenia. Po prostu przejechaliśmy niemal całą Golden Bay wybrzeżem. Niestety pech chciał, że trafiliśmy na odpływ, w związku z czym, zamiast pięknego turkusowego wybrzeża oglądaliśmy piaszczystą pustynię 🙂 Ponieważ zatoka jest dość długa, mierzy prawie 60km, w pewnym momencie zawróciliśmy, bo krajobraz cały czas był taki sam. Jeśli będziecie się wybierać w tę stronę i tak samo jak my będziecie ograniczeni czasowo, to polecam pojechać do Tatka Hill, bo naprawdę warto, a później skierować w stronę miejscowości Tataka i tam kierować się do Awaroa. Droga wygląda na bardzo krętą, ale myślę, że warto 🙂 Wygooglujcie sobie Awaroy Bay, będziecie wiedzieć o czym mówię 🙂 I nie zapomnijcie sprawdzić pływów 🙂 Nocleg spędziliśmy w na bardzo przyjemnym kempingu The Barn Backpackers. I stąd ruszamy następnego dnia na kajaki 🙂

nowa-zelandia-abel-tasman-park-18

nowa-zelandia-abel-tasman-park-19

nowa-zelandia-abel-tasman-park-20

nowa-zelandia-abel-tasman-park-22

Nowa Zelandia jest na twojej liście do odwiedzenia? Tutaj znajdziesz inne posty z tego niesamowitego miejsca na ziemi. A jeśli podobał Ci się tekst, to dołącz do uzależnionych od podróży na Facebooku.Tam relacje na żywo, podróżnicze dyskusje i wiele innych. Zapraszam!

Uściski, M.

atrakcje w nowej zelandii, ceny w nowej zelandii, ciekawe miejsca w nowej zelandii, co zobaczyc w nowej zelandii, jak podrozowac po nowej zelandii, nowa zelandia kiedy jechac, nowa zelandia najpiekniejsze miejsca

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

do góry

ZDJĘCIA NA BLOGU SĄ MOJEGO AUTORSTWA I ZGODNIE Z PRAWEM AUTORSKIM , BEZ MOJEJ ZGODY NIE MOGĄ BYĆ NIGDZIE WYKORZYSTANE! JEŚLI CHCESZ UŻYĆ MOICH ZDJĘĆ SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ : addictedtopassion@gmail.com