e-book Islandia w 10 dni - Plan Podróży

Planujesz swoją podróż na Islandię? Nie masz czasu na czytanie przewodników oraz przeglądanie dziesiątek blogów? Zrobiliśmy to za Ciebie! W tym e-booku znajdziesz nasz plan podróży na 10 dni, oraz mapę wszystkich atrakcji, fajnych noclegów, oraz pysznych restauracji. Jeśli planujesz krótszy pobyt, mamy dla Ciebie wskazówki, z czego zrezygnować, a jeśli planujesz dłuższy pobyt mamy całe mnóstwo fajnych miejsc na mapie, których nie zdążyliśmy zobaczyć, a które na pewno są tego warte!

e-book Islandia w 10 dni - Plan Podróży

Santorini – Skaros Rock – skała w Imerovigli

O Skaros Rock dowiedzieliśmy się od jednej z naszych czytelniczek, która widząc, że jesteśmy na Santorini, zasugerowała nam, że powinniśmy koniecznie się tam udać. I tak właśnie zrobiliśmy. Któregoś dnia, dość spontanicznie i trochę nieprzygotowani, postanowiliśmy przejść z Imerovigli na Skaros Rock. Dochodziło południe, więc jak się domyślacie, pora na taki spacer mało odpowiednia, ale odległość wydawała się nie jakaś bardzo duża, więc zabierając butelkę wody wyruszyliśmy. Już po pierwszych kilkunastu minutach, wiedzieliśmy, że wybraliśmy najgorszą porę dnia, no ale trudno. Słońce dawało nam mocno po głowach, moja długa spódnica plątała się między nogami, a butelka wody na 2 osoby, to było nic 🙂 Na szczęście od morza powiewał lekki wiatr, który nas lekko orzeźwiał. Mijamy uroczy kościółek i idziemy dalej.

Santorini – Skaros Rock – skała w Imerovigli

skaros-rock-santorini-1

skaros-rock-santorini-2

skaros-rock-santorini-3

skaros-rock-santorini-4

skaros-rock-santorini-5

Na skałę dotarliśmy w miarę szybko, bo chyba po 20 minutach, więc tak jak myślałam spacer nie był jakiś bardzo długi, ani intensywny, bo szliśmy głównie w dół. Na sam szczyt skały nie wychodziliśmy, bo to podobno wyższa szkoła jazdy. Bez odpowiedniego obuwia nie ma szans się tam dostać. Obawiam się nawet, że samo obuwie nie wystarczy, trzeba umieć wspinać się po skałkach. Wyszliśmy jedynie na punk widokowy, gdzie chwilkę posiedzieliśmy. Odpoczęliśmy, zrelaksowali i pooglądali Imerovigli od strony morza. Podobno kiedyś tutaj znajdowała się stolica wyspy. Niestety wybuch wulkanu zniszczył wszystkie budynki.

skaros-rock-santorini-7

skaros-rock-santorini-10

skaros-rock-santorini-31

skaros-rock-santorini-12

skaros-rock-santorini-13

Kiedy już zbieraliśmy się z powrotem, nagle przypomniało mi się, że kiedyś czytałam o przepięknie położonym kościółku, właśnie na jakiejś skale. Pamiętam, że dojście do niego nie było łatwe i jakoś tak od razu skojarzyłam z tym miejscem. Podeszliśmy trochę dalej w kierunku morza, żeby zobaczyć czy to przypadkiem nie to miejsce i co? W oddali, na dole zobaczyliśmy przepięknie położony kościółek, oczy mi się zaświeciły i wiedziałam, że albo tam pójdziemy od razu albo nigdy, bo już czasu na drugi taki spacer nie mieliśmy. Nie zastanawiając się długo zeszliśmy na sam dół. Myślę, że spacer nie trwał więcej jak 10-15 minut. Raczej mało kto tam schodzi, więc kiedy już dotarliśmy, byliśmy tam zupełnie sami. To Chapel of Panagia Theoskepasti.

skaros-rock-santorini-18

skaros-rock-santorini-20

skaros-rock-santorini-21

skaros-rock-santorini-22

skaros-rock-santorini-24

skaros-rock-santorini-25

skaros-rock-santorini-27

skaros-rock-santorini-28

No to teraz czekała nas droga powrotna. O ile zejście w dół było raczej łatwe i przyjemne, o tyle powrotna droga już mniej. Ale jakoś doszliśmy. Później do razu poszliśmy na lunch z dużą ilością wody 🙂

Jak się dostać na Skaros Rock?

Można się tutaj dostać idąc schodami w dół z Imerovigli. Polecam wybrać się po południu, tak po 17:00, bo trasa w pełnym słońcu jest dość męcząca. My tak troszkę nieprzygotowani poszliśmy w samo południe i trochę słonko nam dało w kość. Można wejść na samą górę skały, ale trzeba mieć dobre buty, my się wybraliśmy w klapkach, więc doszliśmy tylko do punktu widokowego. Polecam też zejść na sam dół do kościoła Chapel of Panagia Theoskepasti. Widoki są naprawdę mega. Jeden z piękniej położonych kościołów na wyspie. Zejście na sam dół nie powinno zająć więcej jak pół godziny.

skaros-rock-santorini-30

skaros-rock-santorini-29

skaros-rock-santorini-9

skaros-rock-santorini-8

Wybierasz się na Santorini? Tutaj znajdziesz inne posty z tego niesamowitego miejsca na ziemi. A jeśli podobał Ci się tekst, to dołącz do uzależnionych od podróży na Facebooku. Zapraszam!

Uściski, M.

ceny na santorini, ciekawe miejsca santorini, co jesc na santorini, co robic na santorini, co zobaczyc na santorini, czym sie poruszac po santorini, gdzie spac na santorini, jak zorganizowac wyjazd na santorini, najlepsze punkty widokowe santorini, santorini blog, santorini na wlasna reke, santorini poradnik, santorini przewodnik, wakacje santorini

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

do góry
ad2pa
ad2pa
ad2pa
ad2pa

ZDJĘCIA NA BLOGU SĄ MOJEGO AUTORSTWA I ZGODNIE Z PRAWEM AUTORSKIM , BEZ MOJEJ ZGODY NIE MOGĄ BYĆ NIGDZIE WYKORZYSTANE! JEŚLI CHCESZ UŻYĆ MOICH ZDJĘĆ SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ : addictedtopassion@gmail.com