Up
Malediwy-drone

Wyobraź sobie, że pewnego dnia budzisz się, otwierasz oczy, nad twoja głową kołyszą się lekko palmy przez które przedzierają się ostre promienie słońca. Dotykasz ręką ziemi i czujesz jak między palcami przesypuje się delikatny jak aksamit piasek. Podnosisz głowę i widzisz bezkresny błękit. Podrywasz się, nie wierzysz własnym oczom. Jesteś w raju! Ale nie wiesz jeszcze, że poza tobą nie ma tam nikogo. Jesteś na bezludnej wyspie. Będziesz jak Robinson Crusoe walczyć o przetrwanie. Będziesz musiał się sam zatroszczyć o jedzenie, ubranie i dach nad głową. Od dziś jesteś zdany sam na siebie. Ty i natura. Przeszywa cię ogromy strach….

Nilandhoo BBQ-4

Nilandhoo BBQ bezludna wyspa-1

Nilandhoo BBQ bezludna wyspa-15

Nilandhoo BBQ bezludna wyspa-2

Nilandhoo BBQ bezludna wyspa-23

Nilandhoo BBQ bezludna wyspa-13

Kto z nas nie marzył, żeby choć raz w życiu wylądować na bezludnej wyspie :) I na takiej wyspie udało nam się znaleźć. Na szczęście nie zostaliśmy wyrzuceni przez fale oceanu, nie byliśmy też sami, no i mieliśmy pyszne BBQ na obiad :) Zdecydowanie brzmi lepiej prawda :) Drugiego dnia pobytu na Nilandhoo zdecydowaliśmy, że popłyniemy w kameralnym towarzystwie na inna wysepkę. Była taka malutka, że nikt do tej pory na nie niej zamieszkał. Dlatego była idealnym miejscem na jednodniową wycieczkę. Już pierwsze wrażenie po przypłynięciu było niesamowite. Aż trudno było uwierzyć, że takie miejsca istnieją na naprawdę.

Nilandhoo BBQ bezludna wyspa-3

Nilandhoo BBQ bezludna wyspa-7

Nilandhoo BBQ bezludna wyspa-5

Nilandhoo BBQ bezludna wyspa-6

Nilandhoo BBQ bezludna wyspa-9

Nilandhoo BBQ bezludna wyspa-8

Nilandhoo BBQ bezludna wyspa-17

Nilandhoo BBQ bezludna wyspa-4

Nilandhoo BBQ-5

Co można robić na takiej wyspie? Relaksować się, odpoczywać, można obejść wyspę 10 razy dookoła, albo snurkować, albo latać dronem, robić zdjęcia, raz pod wodą, raz nad wodą. Można obserwować kraby, albo grać w domino. Można spać pod palmą, albo leżakować w wodzie, raz na brzuchu, raz na plecach, raz na boku :) Tak właśnie spędzaliśmy nasz dzień na bezludnej wyspie :)  Poza nami była jeszcze jedna rodzinka z lokalnej wyspy. Od razu zaczęli nas częstować różnymi pysznościami, które sami przygotowali. Marcel w pięć minut zaprzyjaźnił się z dzieciakami. Były zabawy w wodzie, pluskanie i fikołki. A na obiad świeżo złowiona rybka, zamarynowana, przyprawiona i ugrillowana na łuskach z kokosów. Do tego wyobraźcie sobie mieliśmy polski ketchup i arbuza na deser! Jednym słowem dzień perfekcyjny!

Nilandhoo BBQ bezludna wyspa-12

Nilandhoo BBQ bezludna wyspa-10

Nilandhoo BBQ bezludna wyspa-11

Nilandhoo BBQ bezludna wyspa-21

Nilandhoo BBQ bezludna wyspa-18

Nilandhoo BBQ bezludna wyspa-22

DCIM101GOPROGOPR2014.JPG

Nilandhoo BBQ-15

Informacje praktyczne – BBQ na bezludnej wyspie

 • całodniowa wycieczka z naszego GH StarFish Inn
 • cena – 40$ od os przy 6 osobowej grupce
 • dotarcie na wyspę łódką w ok 30 min
 • koniecznie zabrać krem z wysokim filtrem, maskę do nurkowania i t-shirt, bo jak się długo snurkuje to plecki się przypalają

 

Malediwy są na twojej liście do odwiedzenia? Tutaj znajdziesz inne posty z tego niesamowitego miejsca na ziemi. A jeśli podobał Ci się tekst, to dołącz do uzależnionych od podróży na Facebooku.Tam relacje na żywo, podróżnicze dyskusje i wiele innych. Zapraszam!

Uściski, M.

ABOUT THE AUTHOR

Maryla

Fotografka, podróżniczka, miłośniczka pięknych wnętrz oraz dobrego i zdrowego jedzenia. Kilka lat temu rzuciła nudną pracę bankowca, aby robić to co kocha w życiu najbardziej. Uwielbia zmiany, to one nadają jej życiu sens. Lubi otaczać się pięknymi przedmiotami oraz inspirującymi ludźmi. Nie traci czasu dla tych, którzy nie mają czasu dla niej i żyje tak, jakby jutra miało nie być.

  KOMENTARZE (15)

 1. Stefa

  ()

  wow, jak pięknie! Cudowne zdjęcia, zmarnowałabyś się w tym banku zdecydowanie – przewertowałam opis :):)
  planuję pojechać na Malediwy do pracy na sezon zimowy, jeszcze bardziej się teraz przekonałam!
  pozdrawiam!

  Beantwoorden

 2. Natalia

  ()

  dziekuje, czytałam. Motorowka jest ok, bardziej przeraza mnie powrot z Villu hydroplanem do Male za 450$ (info z bookingu) jezeli chcialabym tam byc tylko 2 noce zeby zaznac tez tego resortowego klimatu a nie zbankrutowac.czyli w powrotna droge tez sie mozna ugadac na motorowke do Nilandoo – i potem do Male.

  Beantwoorden

  • Maryla

   ()

   Jak najbardziej, natomiast wydaje mi sie ze hydroplan z Vilu do Male w jedna strone kosztuje cos kolo 180$. Napisz koniecznie do Madzi ona wszystko ci dokladnie powie :)

   Beantwoorden

 3. Kasia

  ()

  Ale czaaaaad! Na bezludną wyspę kliknęłam na blogu połączkropki.pl i znalazłam się tutaj, jeeeejku, ale niesamowita przygodna! Może sama świadomość, że to wysepka bez żadnego mieszkańca, a może fakt, że jest taka maleńka – rewelacja, chociaż ja miewam lekki lęk przed otwartym oceanem i gdybym miała znaleźć się na takiej pyci wysepce po środku wielkiej wody to chyba bym była lekko przestraszona :)

  Beantwoorden

Skomentuj