Islandia – dron, fotografowanie na Islandii.

Islandia – dron, fotografowanie na Islandii. Wybierasz się na Islandię, chcesz zabrać ze sobą drona. Tutaj znajdziesz odpowiedź czy potrzebujesz licencji oraz jakich zasad należy przestrzegać latając dronem.

Dron na Islandii

Dobra wiadomość jest taka, że można używać drona w celach prywatnych. Nie trzeba też żadnych specjalnych pozwoleń. Wystarczy trzymać się zasad, które wyznaczył Icelandic Transport Authority. Poniżej lista niektórych zasad przetłumaczonych z ich strony:

  • Opisz swojego drona imieniem, nazwiskiem, adresem oraz numerem telefonu.
  • Masa drona nie może przekroczyć 3 kg, poza miastem 25 kg.
  • Drony o masie powyżej 20 kg powinny być ubezpieczone.
  • Zakaz latania w miejscach zatłoczonych oraz ponad ludźmi.
  • Zakaz latania powyżej 120 m nad ziemią oraz powierzchnią wody.
  • Miej drona zawsze w zasięgu wzroku.
  • Zakaz latania w promieniu 2 km od lotniska międzynarodowego oraz 1,5 km od innych lotnisk.
  • Przestrzegaj ogólnych zasad prywatności.
  • Zakaz latania w promieniu 150 m od budynków publicznych.
  • Operator drona jest odpowiedzialny za wszystkie szkody, które wyrządzi, używając drona.
islandia z drona
zdjecie z drona islandia
latanie dronem na islandii

Fotografowanie na Islandii.

Islandia to raj dla fotografów. Przyznam szczerze, że chyba nigdy nie byłam w tak fotogenicznym kraju. Natura jest tak piękna, że aparatu praktycznie nie wypuszczałam z ręki. Jedzie się drogą i chciałoby się zatrzymywać co 5 minut. Niestety z tym jest mały problem. Islandczycy w ogóle nie pomyśleli o zrobieniu zatoczek w miejscach z fajnymi widokami. Oczywiście przy oficjalnych atrakcjach czy punktach widokowych można się zatrzymywać, ale często mijaliśmy miejsca, które aż się prosiły o zdjęcie, nie było jednak opcji, żeby się zatrzymać.

Co do sprzętu fotograficznego, to poza uniwersalnym obiektywem, np. 24–70 mm, na pewno przyda Ci się szeroki kąt, my używamy 14–24 mm f2.8 z Nikkora. To dobry wybór szczególnie w różnych jaskiniach oraz przy niektórych wodospadach czy kraterach. Przez to, że często chcieliśmy sfotografować rozległą przestrzeń, używaliśmy też 70–200 mm f2.8 Nikkor. Tak więc w tę podróż trzeba zabrać ze sobą cały arsenał :). Ale na szczęście jeśli ma się samochód, nie jest to bardzo uciążliwe.

dron na islandii
czy na islandii mozna latac dronem

E-book Islandia w 10 dni – Plan Podróży

Planujesz swoją podróż na Islandię? Nie masz czasu na czytanie przewodników oraz przeglądanie dziesiątek blogów? Zrobiliśmy to za Ciebie! W tym e-booku znajdziesz nasz plan podróży na 10 dni, oraz mapę wszystkich atrakcji, fajnych noclegów, oraz pysznych restauracji. Jeśli planujesz krótszy pobyt, mamy dla Ciebie wskazówki, z czego zrezygnować, a jeśli planujesz dłuższy pobyt mamy całe mnóstwo fajnych miejsc na mapie, których nie zdążyliśmy zobaczyć, a które na pewno są tego warte!

10 dni dookola islandii

Zobacz nasz film z Islandii!

Magiczna kraina lodu i ognia, niezliczonych wodospadów, wybuchających gejzerów, gorących źródeł, dzikich koni, krętych rzek, niebieskich jezior, trzaskających lodowców oraz słodkich maskonurów.

Spodobał ci się artykuł: Islandia – dron, fotografowanie na Islandii.

A Islandia jest na twojej liście do odwiedzenia? Tutaj znajdziesz inne posty z tego niesamowitego miejsca na ziemi. A jeśli podobał Ci się tekst, to dołącz do uzależnionych od podróży na Facebooku oraz Instagramie. Tam relacje na żywo, podróżnicze dyskusje i wiele innych. Zapraszam!

Uściski, M.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

do góry

ZDJĘCIA NA BLOGU SĄ MOJEGO AUTORSTWA I ZGODNIE Z PRAWEM AUTORSKIM , BEZ MOJEJ ZGODY NIE MOGĄ BYĆ NIGDZIE WYKORZYSTANE! JEŚLI CHCESZ UŻYĆ MOICH ZDJĘĆ SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ : addictedtopassion@gmail.com