Islandia – noclegi, gdzie spać, nocować na Islandii?

Islandia – noclegi, gdzie spać, nocować na Islandii? Wybierasz się na Islandię? Zastanawiasz się jaka forma noclegu będzie dla ciebie najodpowiedniejsza? Koniecznie przeczytaj poniższy tekst!

Islandia – noclegi.

Na Islandii, w zależności od pory roku w której się wybierzesz oraz budżet jakim dysponujesz możesz przenocować w: stylowych hotelach, klimatycznych hostelach, przyjemnych B&B, na campingach, albo w rozkładanym namiocie na dachu samochodu.

noclegi na islandii

Islandia – nocleg na campingu.

Na pewno najtańszą opcją są noclegi na campingach, w namiocie. Niestety fakt, że jest to najtańsza opcja, nie znaczy, że jest bardzo tanio. Średnio za nocleg płaciliśmy 2000 ISK od osoby. Do tego trzeba doliczyć płatne prysznice, 300–500 ISK za 5 minut, ewentualnie dostęp do elektryczności około 1000 ISK za dzień. Często pada, wieje, jest zimno i nieprzyjemnie. Tak naprawdę za niewiele więcej można przenocować w wygodnym i cieplutkim łóżku w hostelu. Niestety są takie miejsca jak interior, gdzie spania w namiocie trudno uniknąć, bo albo nie ma innej opcji, albo inna opcja jest kosmicznie droga.

islandia nocleg na campingu

Islandia – nocleg w namiocie na dachu samochodu.

Drugą możliwością jest samochód z namiotem na dachu. Zalety są takie, że namiot bardzo szybko się rozkłada, opłaty na campingach są takie same i ma się fajne grube materace w środku. 

islandia nocleg w namiocie na dachu

Islandia – nocleg w hostelu oraz B&B

Trzecia możliwość to hostele oraz B&B. Ceny to 250–450 PLN. Warto wcześniej zarezerwować miejsce, bo jest większy wybór. My objechaliśmy całą Islandię dookoła i rezerwowaliśmy noclegi z kilkugodzinnym wyprzedzeniem. Nie było najmniejszego problemu. Kilka razy trafiliśmy naprawdę na perełki: np. nocleg przy stadninie koni, z widokiem na wodospad, czy na górę Kirkjufell. Informacje o wszystkich fajnych miejscówkach, w jakich się zatrzymaliśmy, znajdziesz w naszym e-booku.

spanie na dziko na islandii

Spanie na dziko na Islandii?

Czy na Islandii można spać na dziko? To pytanie nurtuje wiele osób wyjeżdżających na Islandię. Jest to możliwe, aczkolwiek wcale nie takie proste, jak by się wydawało, ponieważ jest bardzo dużo obostrzeń. Po pierwsze, można spać tylko pod namiotem (nie w samochodzie), po drugie, jest zakaz nocowania na prywatnych posesjach (chyba że uzyskasz zgodę właściciela), a praktycznie każdy kawałek ziemi do kogoś należy. Do tego jest jeszcze wiele innych zakazów, najlepiej zapoznać się z nimi na stronie Agencji Ochrony Środowiska Islandii.

domki z mchem islandia

E-book Islandia w 10 dni – Plan Podróży

Planujesz swoją podróż na Islandię? Nie masz czasu na czytanie przewodników oraz przeglądanie dziesiątek blogów? Zrobiliśmy to za Ciebie! W tym e-booku znajdziesz nasz plan podróży na 10 dni, oraz mapę wszystkich atrakcji, fajnych noclegów, oraz pysznych restauracji. Jeśli planujesz krótszy pobyt, mamy dla Ciebie wskazówki, z czego zrezygnować, a jeśli planujesz dłuższy pobyt mamy całe mnóstwo fajnych miejsc na mapie, których nie zdążyliśmy zobaczyć, a które na pewno są tego warte!

Zobacz nasz film z Islandii!

Magiczna kraina lodu i ognia, niezliczonych wodospadów, wybuchających gejzerów, gorących źródeł, dzikich koni, krętych rzek, niebieskich jezior, trzaskających lodowców oraz słodkich maskonurów.

Spodobał ci się artykuł: Islandia – noclegi, gdzie spać, nocować na Islandii?

A Islandia jest na twojej liście do odwiedzenia? Tutaj znajdziesz inne posty z tego niesamowitego miejsca na ziemi. A jeśli podobał Ci się tekst, to dołącz do uzależnionych od podróży na Facebooku oraz Instagramie. Tam relacje na żywo, podróżnicze dyskusje i wiele innych. Zapraszam!

Uściski, M.

co zobaczyc na islandii, islandia informacje praktyczne, islandia najpiekniejsze miejsca, Islandia poradnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

do góry

ZDJĘCIA NA BLOGU SĄ MOJEGO AUTORSTWA I ZGODNIE Z PRAWEM AUTORSKIM , BEZ MOJEJ ZGODY NIE MOGĄ BYĆ NIGDZIE WYKORZYSTANE! JEŚLI CHCESZ UŻYĆ MOICH ZDJĘĆ SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ : addictedtopassion@gmail.com