Islandia – zorza polarna, kiedy na zorzę polarną na Islandii?

Islandia – zorza polarna, kiedy na zorzę polarną na Islandii? Marzy Ci się zobaczenie zorzy polarnej na Islandii? Chcesz wiedzieć kiedy lecieć aby zobaczyć to niesamowite zjawisko? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym tekście.

Islandia – zorza polarna.

Wydawałoby się, że Islandia, ze względu na swoje położenie, jest idealnym miejscem do obserwacji zorzy polarnej. Niestety z powodu bardzo kapryśnej pogody oraz częstego zachmurzenia jest miejscem dobrym, ale nie idealnym. Może się zdarzyć, że nawet jeśli zimą spędzisz dwa tygodnie na Islandii, trafisz na niekorzystne warunki pogodowe i ze zorzy nici. Ale bądź pozytywnie nastawiony i pełen nadziei 🙂

zorza polarna islandia

Kiedy najlepiej oglądać zorzę polarną na Islandii?

Oficjalny sezon na oglądanie zorzy polarnej na Islandii trwa od października do marca, ale w ostatnich latach ponoć można było zaobserwować to zjawisko już w sierpniu. Według badań najlepszym miesiącem na obserwację jest luty, jednak wszystko zależy od aktywności słońca oraz pogody na wyspie.

kiedy na zorze polarna na ilsandii

Co pomoże Ci w zobaczeniu zorzy?

  • Przede wszystkim bezchmurne niebo, co będzie się niewątpliwie wiązało z niską temperaturą.
  • Ubierz się ciepło!
  • Im ciemniej, tym lepiej, dlatego szukaj miejsca jak najbardziej oddalonego od miasta oraz oświetlonych terenów.
  • Zainstaluj na telefonie apkę Aurora Forecast, dzięki której będziesz mógł przewidzieć pojawienie się zorzy. Im wyższy współczynnik KP, tym większe szanse na piękną zorzę.
zorza polarna islandia

E-book Islandia w 10 dni – Plan Podróży

Planujesz swoją podróż na Islandię? Nie masz czasu na czytanie przewodników oraz przeglądanie dziesiątek blogów? Zrobiliśmy to za Ciebie! W tym e-booku znajdziesz nasz plan podróży na 10 dni, oraz mapę wszystkich atrakcji, fajnych noclegów, oraz pysznych restauracji. Jeśli planujesz krótszy pobyt, mamy dla Ciebie wskazówki, z czego zrezygnować, a jeśli planujesz dłuższy pobyt mamy całe mnóstwo fajnych miejsc na mapie, których nie zdążyliśmy zobaczyć, a które na pewno są tego warte!

10 dni dookola islandii

Zobacz nasz film z Islandii!

Magiczna kraina lodu i ognia, niezliczonych wodospadów, wybuchających gejzerów, gorących źródeł, dzikich koni, krętych rzek, niebieskich jezior, trzaskających lodowców oraz słodkich maskonurów.

Spodobał ci się artykuł: Islandia – zorza polarna, kiedy na zorzę polarną na Islandii?

A Islandia jest na twojej liście do odwiedzenia? Tutaj znajdziesz inne posty z tego niesamowitego miejsca na ziemi. A jeśli podobał Ci się tekst, to dołącz do uzależnionych od podróży na Facebooku oraz Instagramie. Tam relacje na żywo, podróżnicze dyskusje i wiele innych. Zapraszam!

Uściski, M.

co zobaczyc na islandii, islandia informacje praktyczne, islandia najpiekniejsze miejsca, Islandia poradnik

Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

do góry

ZDJĘCIA NA BLOGU SĄ MOJEGO AUTORSTWA I ZGODNIE Z PRAWEM AUTORSKIM , BEZ MOJEJ ZGODY NIE MOGĄ BYĆ NIGDZIE WYKORZYSTANE! JEŚLI CHCESZ UŻYĆ MOICH ZDJĘĆ SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ : addictedtopassion@gmail.com