Maskonury na Islandii – kiedy i gdzie najlepiej je zobaczyć?

Maskonury na Islandii – kiedy i gdzie najlepiej je zobaczyć? Wybierasz się na Islandię i chcesz zobaczyć maskonury? W tym poście znajdziesz informacje gdzie i kiedy je najlepiej zobaczyć.

Maskonury na Islandii – kiedy najlepiej je oglądać?

Najlepszy czas na spotkanie maskonurów na Islandii to od połowy maja do połowy sierpnia. To jest ich okres lęgowy i właśnie w tym czasie te sympatyczne ptaszyska schodzą na ląd, aby złożyć tam jaja. Przyznam szczerze, że są to absolutnie najsłodsze ptaki, jakie w życiu widziałam. Biały brzuszek, czarne pióra, czarujące spojrzenie i piękny pomarańczowo-czerwony dzióbek. Już od samego patrzenia na nie buzia się śmieje, szczególnie gdy obserwuje się, jak chodzą i lekko kolebią się na boki.

islandia maskonury
kiedy zobaczyc maskonury na islandii

Maskonury na Islandii – gdzie najlepiej je zobaczyć?

Jest kilka miejsc na Islandii, gdzie maskonury założyły kolonie. W jednych miejscach jest ich więcej, w innych mniej. W części miejsc można je zobaczyć z bliska, w innych z daleka. Wszystko zależy od tego, ile masz czasu i jak bardzo jesteś w stanie się poświęcić, aby je zobaczyć. Gdzie zatem ich szukać? Najpopularniejsze miejsca, jadąc od Reykjaviku na wschód, to:

  • wyspa Heimaey,
  • półwysep Dyrholaey na południu,
  • wyspa Papey,
  • Borgarfjordur Eystri,
  • Grimsey,
  • Vigur,
  • klify w Latrabjarg na Fiordach Zachodnich.

Jeśli jesteś ciekaw, do którego z tych miejsc dotarliśmy, aby zobaczyć tysiące maskonurów na wyciągnięcie ręki, zerknij do naszego e-booka

maskonury na islandii
islandia maskonury

E-book Islandia w 10 dni – Plan Podróży

Planujesz swoją podróż na Islandię? Nie masz czasu na czytanie przewodników oraz przeglądanie dziesiątek blogów? Zrobiliśmy to za Ciebie! W tym e-booku znajdziesz nasz plan podróży na 10 dni, oraz mapę wszystkich atrakcji, fajnych noclegów, oraz pysznych restauracji. Jeśli planujesz krótszy pobyt, mamy dla Ciebie wskazówki, z czego zrezygnować, a jeśli planujesz dłuższy pobyt mamy całe mnóstwo fajnych miejsc na mapie, których nie zdążyliśmy zobaczyć, a które na pewno są tego warte!

10 dni dookola islandii

Zobacz nasz film z Islandii!

Magiczna kraina lodu i ognia, niezliczonych wodospadów, wybuchających gejzerów, gorących źródeł, dzikich koni, krętych rzek, niebieskich jezior, trzaskających lodowców oraz słodkich maskonurów.

Spodobał ci się artykuł: Maskonury na Islandii – kiedy i gdzie najlepiej je zobaczyć?

A Islandia jest na twojej liście do odwiedzenia? Tutaj znajdziesz inne posty z tego niesamowitego miejsca na ziemi. A jeśli podobał Ci się tekst, to dołącz do uzależnionych od podróży na Facebooku oraz Instagramie. Tam relacje na żywo, podróżnicze dyskusje i wiele innych. Zapraszam!

Uściski, M.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

do góry

ZDJĘCIA NA BLOGU SĄ MOJEGO AUTORSTWA I ZGODNIE Z PRAWEM AUTORSKIM , BEZ MOJEJ ZGODY NIE MOGĄ BYĆ NIGDZIE WYKORZYSTANE! JEŚLI CHCESZ UŻYĆ MOICH ZDJĘĆ SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ : addictedtopassion@gmail.com