DIY Jeans Pocket Bow

Jakiś czas temu, na jednym z holenderskich blogów przemknęło mi zdjęcie bardzo ciekawych szortów z kokardkę. Ujęły mnie swoją oryginalnością i dziewczęcym stylem. No i przede wszystkim tym, że kokardkę można w bardzo szybki i łatwy sposób samemu wykonać. W razie, gdybyście miały ochotę dać nowe życie starym znudzonym spodenkom, to poniżej instrukcja 🙂 Ja znalazłam takie w szafie i od razu postanowiłam poeksperymentować, przy czym u mnie trzeba było tez zrobić coś z długością, wiec szorty dostały nie tylko ciekawą kieszonkę z kokardka, ale też nową długość.

 Zaczynam zatem od narysowania linii, gdzie będziemy ciąć. Potrzebna nam będzie linijka, kreda lub mydło, i nożyczki oczywiście.

Wybraną kieszeń, delikatnie odpruwamy, uważając, żeby nie uszkodzić materiału. Można do tego użyć nożyczek lub po prostu ostrego noża.

Na końcach zostawiłam dłuższe nitki, tak żeby je związać, wtedy mamy pewność, że po pierwszym praniu kieszonka nam nie odpadnie.

Odcinamy połowę kieszeni, zgodnie z naszym zaznaczeniem. Na zdjęciu wygląda jakbym nieco krzywo odcięła, ale to wina perspektywy zdjęcia.

Odciętą część będziemy potrzebować do wykończenia kokardki. Odcinamy około 2 centymetrowy pasek

Palcami tworzymy kształt kokardki.

 I zbieramy odciętym kawałkiem kieszeni w całość. Od spodu zszywamy igłą z nićmi tak, żeby się dobrze trzymało.

 I gotowe 🙂 Prawda, że proste? 🙂 Oczywiście z drugą kieszonką możecie zrobić to samo, ja wolę z jedną 🙂

 A tak wyglądają już na mnie. Od dawna leżały w szafie nie używane, a teraz  ich nowe wcielenie tak mi się spodobało, że od dwóch dni się z nimi nie rozstaję 🙂

DIY, DIY Jeans Pocket Bow

Komentarze (34)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

do góry
ad2pa
ad2pa
ad2pa
ad2pa

ZDJĘCIA NA BLOGU SĄ MOJEGO AUTORSTWA I ZGODNIE Z PRAWEM AUTORSKIM , BEZ MOJEJ ZGODY NIE MOGĄ BYĆ NIGDZIE WYKORZYSTANE! JEŚLI CHCESZ UŻYĆ MOICH ZDJĘĆ SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ : addictedtopassion@gmail.com