Wynajem samochodu w Meksyku. Co musisz wiedzieć + wskazówki 

Gdzie najlepiej wynajac auto w Cancun

Wynajem samochodu w Meksyku. Na co uważać? Odpalasz silnik, otwierasz okno i włączasz muzykę tranquillo. Wzdłuż drogi wszędzie rosną palmy, świeci słońce i czuć zapach świeżego morskiego powietrza. Brzmi wspaniale prawda? W takim razie podróż przez południe Meksyku samochodem jest zdecydowanie dla Ciebie! Na południu Meksyku leży półwysep Jukatan, który jest rajem na ziemi. Pomyśl o perłowo-białych plażach, ukrytych cenotach i starożytnych świątyniach Majów. Chociaż transport publiczny w Meksyku jest bardzo dobrze zorganizowany, wypożyczony samochód jest zdecydowanie bardziej wygodny, ponieważ naprawdę można nim wszędzie dojechać. W ten sposób doświadczasz całkowitej wolności i możesz jechać gdzie chcesz i kiedy chcesz. 

Zabierz kartę kredytową 

Koniecznie zabierz kartę kredytową na nazwisko głównego kierowcy. Jest to obowiązkowe do wynajęcia auta, niestety karta kredytowa na inne nazwisko nie jest akceptowana i nie otrzymasz wynajętego samochodu.

Nawigacja w Meksyku 

Możesz wypożyczyć system nawigacji wraz z  samochodem, ale nie polecamy tego rozwiązania. To zawsze dodatkowy i trochę zbędny koszt. Polecamy nawigację za pomocą mapy w googlach. Najlepiej pobierz mapę w Mapach Google jeszcze w domu dla regionu, w którym zamierzasz jeździć, aby móc nawigować w trybie offline. Jest to przydatne, jeśli masz zaznaczone wcześniej również zarezerwowane hotele oraz zabytki w Mapach Google. Jeśli musisz zatankować w drodze, możesz wyszukać w Mapach Google najbliższą stację benzynową. Nie potrzebujesz wtedy internetu (który i tak poza miastami jest bardzo kiepski, albo nie ma go w ogóle).

Gdzie wynajac

Międzynarodowe prawo jazdy w Meksyku

Oficjalnie nie potrzebujesz międzynarodowego prawa jazdy, aby prowadzić samochód w Meksyku, ale zaleca się zabranie go ze sobą ze względu na problemy językowe. My mieliśmy tylko holenderskie prawo jazdy i nie było żadnego problemu.

Minimalny wiek do wypożyczenia samochodu 

Różni się w zależności od wypożyczalni. Większość wypożyczalni samochodów wymaga, abyś jako kierowca miał ukończone 21 lat. W innych wypożyczalniach możesz wypożyczyć samochód od 18 roku życia. Czasami dla kierowców poniżej 25 roku życia może obowiązywać dodatkowa opłata.

Jaki rodzaj samochodu najlepiej wynająć w Meksyku? 

Jeśli będziesz podążać naszą trasą po Jukatanie, zwykły samochód osobowy jest wystarczający. W tym rejonie nie ma gór, więc duży samochód czy 4×4 są całkowicie zbędne zbędne. My wynajęliśmy Chevrolet Beat, sprawdził się idealnie.

Ile kosztuje wynajęcie samochodu w Meksyku? 

Ceny w dużym stopniu zależą od sezonu i tego, jak wcześnie dokonasz rezerwacji. Wypożyczając samochód, zawsze jest ryzyko uszkodzenia i problemów po drodze, dlatego najlepiej zarezerwować samochód u sprawdzonego partnera z pełnym ubezpieczeniem. Nie polecam wybierać najtańszych opcji za 18 EUR za dzień, bo później się okazuje, że na miejscu trzeba zapłacić ubezpieczenie w wysokości 25-30EUR za dzień. Do tego często takie wypożyczalnie traktują Cię jak przedmiot i więcej wszystko kosztuje stresu, nerwów i czekania niż te kilka euro które zaoszczędzimy. My wynajęliśmy samochód za 36 EUR za dzień z pełnym ubezpieczeniem.

Gdzie najlepiej wynająć samochód w Meksyku – Cancun? 

Wynajęcie samochodu w Meksyku okazało się większym wyzwaniem niż w innych miejscach świata. Już same opinie o wypożyczalniach przyprawiają o palpitacje serca. Dodatkowe opłaty, nie wydanie samochodu jeśli się spóźnisz, na miejscu inne ceny, dodatkowe ubezpieczenie w kosmicznych kwotach, ludzie którzy zostają nagle bez samochodu i bez pieniędzy…i wiele innych przygód. Niestety, ale takie rzeczy zdarzają się bardzo często i trzeba na to uważać. Dlatego wybranie sprawdzonej firmy jest bardzo ważne jeśli nie chcesz na miejscu niespodzianek i stresu. Tutaj znajdziesz dokładne informacje o tym gdzie i jak wynajęliśmy nasz samochód bez przygód!

Bezpieczeństwo i jazda w Meksyku 

Na szczęście jazda po południowym Meksyku jest bardzo łatwa i bezpieczna. Pomiędzy wsiami i miastami są proste autostrady. Drogi te są bardzo szerokie, dobrze utwardzone i rzadko kiedy zatłoczone (poza dużymi miastami oczywiście). Większość autostrad biegnie prosto przez dżunglę, więc uważaj na przechodzące zwierzęta. Staraj się omijać autostradę, gdy jest ciemno, ponieważ drogi są słabo oświetlone, więc nie widzisz na drodze zwierząt, wybojów ani ludzi. 

Na co uważać podczas wynajmowania auta w meksyku

Zasady ruchu drogowego w Meksyku 

Przepisy ruchu drogowego w Meksyku są dość podobne do przepisów ruchu drogowego w Polsce. W Meksyku jeżdżą z prawej strony i wyprzedzają z lewej (choć z tym bywa czasami różnie:). W terenie zabudowanym można jechać maksymalnie 50 km/h, a poza terenem zabudowanym maksymalna prędkość to 80 lub 110 km/h. Jest to zawsze wyraźnie zaznaczone na znakach. W pobliżu szkół i szpitali dozwolona jest prędkość 20 km/h. Uważaj na progi zwalniające w Meksyku. Często są one bardzo wysokie i trzeba na nie wjeżdżać w ślimaczym tempie. I jest ich baaardzo dużo! Ale widocznie to jedyny sposób na meksykańskich kierowców 🙂 Progi nie zawsze są wyraźnie widoczne, ale zwykle obok nich znajduje się znak ostrzegawczy.

Tankowanie w Meksyku 

Na stacji jest zawsze obsługa, które zatankuje Twój samochód. Zwykle też myją okna, ale oczywiście jeśli nie chcesz, to wystarczy, że powiesz, że nie ma takiej potrzeby. Nie będzie niespodzianką jeśli powiem, że za zatankowanie oraz mycie szyb oczekują napiwku. Warto wiedzieć, że wzdłuż autostrad praktycznie nie ma stacji benzynowych. Dlatego upewnij się, że masz pełny bak, gdy planujesz dłuższa podróż. Cena za paliwo 21 MXN za litr. 

Wynajem samochodu w Meksyku. Na co uważać?

  1. Pamiętaj, aby przy wypożyczeniu zrobić dokładnie zdjęcia wszystkich rysek i zagnieceń, aby przy oddaniu przypadkiem nie wmówili Ci, że któraś z nich to twoja sprawka. Nasze ubezpieczenie nie obejmowało zarysowań.
  2. Nie daj sobie wkręcić dodatkowych kosztów za pełen bak paliwa. Niby dostajesz pełny, oddajesz pusty. W praktyce nikt na pustym baku nie przyjeżdża więc dodatkowo na tym zarabiają. Trzeba stanowczo odmówić i jeśli w umowie macie FULL/FULL to muszą się tego trzymać.
  3. Kontroluj czy kwota depozytu zgadza się z tą którą masz na umowie, nam chcieli zablokować raz tyle. Bądźcie mili, ale stanowczy.
  4. Podczas oddawania samochodu pamiętaj, aby na wycieraczkach oraz w bagażniku nie było piasku. Mogą Cię obarczyć dodatkową opłatą. 

Spodobał ci się artykuł: Wynajem samochodu w Meksyku. Na co uważać?

A Meksyk jest na twojej liście do odwiedzenia? Tutaj znajdziesz inne posty z tego niesamowitego miejsca na ziemi. A jeśli podobał Ci się tekst, to dołącz do uzależnionych od podróży na Facebooku oraz Instagramie. Tam relacje na żywo, podróżnicze dyskusje i wiele innych. Zapraszam!

Uściski, M.

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

do góry

ZDJĘCIA NA BLOGU SĄ MOJEGO AUTORSTWA I ZGODNIE Z PRAWEM AUTORSKIM , BEZ MOJEJ ZGODY NIE MOGĄ BYĆ NIGDZIE WYKORZYSTANE! JEŚLI CHCESZ UŻYĆ MOICH ZDJĘĆ SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ : addictedtopassion@gmail.com